Świat wokół nas jest jak gęsty smog, pełen mało widocznych, ale mających szkodliwy wpływ substancji. Skażenie środowiska, wszędobylska chemia, nadużywanie leków, siedzący tryb życia, a także pełna konserwantów żywność, powodują, że w ciele gromadzi się coraz więcej toksyn. Sprawiają one, że możemy się czuć jak otoczeni mgłą, mimo że za oknem świeci słońce. Objawami nagromadzenia toksyn mogą być: obniżenie odporności, przewlekłe zmęczenie, pogorszenie nastroju, problemy skórne, zaburzenia pracy układu pokarmowego. 


Chociaż organizm człowieka to zaawansowany system, nie jest on dyskiem twardym, z którego szybko usuniemy niepotrzebne pliki, kiedy zaczyna wolniej pracować. Czy istnieje zatem sposób, by oczyścić organizm ze szkodliwych substancji? Choć jest to proces czasochłonny, który wymaga konsekwencji i zmiany naszych codziennych nawyków, jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowe działanie naszego organizmu!

Woda zdrowia doda..

Do najpopularniejszych substancji wspierających usuwanie toksyn z organizmu należy… woda, ponieważ odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania nerek i wątroby. Istotnym elementem elementem oczyszczania jest również aktywność fizyczna, która pobudza krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i stymuluje wydzielanie potu. Do tradycyjnych, domowych metod pozbywania się szkodliwych substancji zalicza się węgiel aktywny, dawniej jeden z podstawowych elementów domowej apteczki.

Usuń toksyny z organizmu dzięki naturalnym składnikom!

Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się spirulina i chlorella, czyli algi morskie, którym przypisuje się działanie odtruwające poprzez wiązanie i usuwanie metali ciężkich z organizmu. Spirulina w ok. 65% składa się z białka, jest również bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, a także składniki mineralne, takie jak beta-karoten, wapń, żelazo, cynk, magnez, potas, sód, selen oraz molibden. Chlorella natomiast jest antyoksydantem, chroniącym organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wśród naturalnych składników stosowanych przy detoksykacji wymienia się również młody jęczmień, zawierający spore ilości błonnika oraz witamin i minerałów, który wspiera utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Potencjał oczyszczający przypisuje się ponadto skrzypowi polnemu, fasoli oraz perzowi, poprzez wspieranie usuwania nadmiaru wody z organizmu. 

Naturalny Detox – wsparcie dla Twojego organizmu 

Polska marka Slavito wprowadziła do swojej oferty prawdziwą zieloną rewolucję w oczyszczaniu. Naturalny Detox, czyli suplement diety w formie proszku o smaku owocowym (jabłko, winogrono), zawiera spirulinę, chlorellę, jęczmień zwyczajny, a także ekstrakty z perzu, fasoli i skrzypu. Produkt został stworzony dla osób, którym zależy na wsparciu kontroli masy ciała, prawidłowym poziomie cukru, zwiększaniu poziomu energii i witalności organizmu, a także ochronie antyoksydacyjnej.