Zastanawiasz się, jakie suplementy diety będą wspierać organizm przy Hashimoto? Jest to przewlekła choroba autoimmunologiczna, która wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Osoby z tą chorobą często zmagają się z objawami, takimi jak zmęczenie, przyrost masy ciała, problemy z koncentracją i zaburzenia nastroju. Chociaż suplementy diety nie są substytutem leczenia przepisanego przez lekarza, mogą stanowić cenne wsparcie dla organizmu dotkniętego Hashimoto. W tym artykule przyjrzymy się, jakie suplementy diety wspierają organizm przy tej chorobie.

Selen w przypadku Hashimoto

Selen jest pierwiastkiem śladowym, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Osoby cierpiące na Hashimoto często mają niższy poziom selenu w organizmie.

Witamina D przy Hashimoto

Witamina D jest ważna dla zdrowia układu immunologicznego i ogólnego samopoczucia. Osoby z Hashimoto często mają obniżony poziom witaminy D. Suplementacja witaminą D może wspierać organizm w utrzymaniu zdrowego układu odpornościowego. W naszym sklepie zamówisz Heliovit zawierający witaminy A, D, E i K. Polecamy również inne produkty Slavito z naszej oferty.

Cynk i witamina B6 – cenne suplementy diety przy Hashimoto

Cynk ma właściwości przeciwzapalne, dlatego może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego.

Witamina B6 jest niezbędna do produkcji czerwonych krwinek. Osoby z Hashimoto często doświadczają zmęczenia i spadku energii, dlatego suplementacja witaminą B6 może wpłynąć na zwiększenie poziomu energii i ogólnego samopoczucia. Nasz sklep z suplementami ma w ofercie witaminę B6 + cynk w postaci proszku marki Slavito. To sprawdzony produkt, który doceniło wielu klientów.

Probiotyki – wsparcie przy chorobie Hashimoto

Probiotyki są korzystne dla zdrowia jelit i układu immunologicznego. Niektóre badania sugerują, że nieprawidłowości w mikrobiomie jelitowym mogą być związane z wystąpieniem chorób autoimmunologicznych, w tym Hashimoto. Regularne spożywanie probiotyków może pomóc w poprawie zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia. Polecamy probiotyki z naszego sklepu E-Remedium.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3, które występują w rybach, oleju lnianym i orzechach włoskich, mają właściwości przeciwzapalne. Suplementacja kwasami omega-3 może wesprzeć organizm w zmniejszeniu stanu zapalnego i łagodzeniu objawów.

Podsumowanie

Suplementy diety mogą stanowić cenne wsparcie podczas choroby Hashimoto, ale zawsze należy konsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji. Indywidualne potrzeby mogą się różnić, dlatego ważne jest dostosowanie suplementacji do swojej sytuacji zdrowotnej. Ponadto, suplementy diety nie powinny zastępować leczenia przepisanego przez specjalistę, ale mogą pomóc w poprawie jakości życia osób z Hashimoto. Warto również pamiętać o zdrowej diecie, regularnym ruchu i redukcji stresu.