Czy po każdym, nawet małym, posiłku czujesz się, jakbyś właśnie zakończył kilkudaniową ucztę? A może znasz ten stan, kiedy po jedzeniu, zamiast zyskać energię, najchętniej położyłbyś się spać? Do tego po porannej kawie stale towarzyszy ci ból brzucha? Problemy trawienne to nie tylko chwilowy dyskomfort, ale sygnały, które nasz organizm wysyła, by prosić o pomoc. Nigdy nie możemy ich lekceważyć.

 
Sygnały alarmowe od żołądka:

  • Do najczęstszych objawów, które mogą wskazywać na potrzebę zmian w diecie lub stylu życia, należy ból brzucha. Jego źródłem mogą być stres, zbyt szybkie jedzenie, ale także bardziej złożone problemy trawienne.
  • Kolejnym sygnałem, że układ pokarmowy nie funkcjonuje jak należy, są wzdęcia. Powiększenie i stwardnienie brzucha często wynika z nadmiernego gromadzenia się gazów, co z kolei może wskazywać na trudności w trawieniu białek i węglowodanów.
  • Innym "palącym" problemem jest zgaga, którą odczuwamy po spożyciu tłustych lub pikantnych potraw. Wywołuje ją cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku.Jeżeli do powyższych objawów dochodzą zaparcia, biegunka czy niestrawność, najwyższy czas, aby wesprzeć układ pokarmowy.

 
Jak wspierac układ pokarmowy?

Możemy uczynić to w bezpieczny sposób, dzięki składnikom, które oferuje nam natura.

Bromelaina jest mieszaniną substancji enzymatycznych z grupy hydrolaz, występującą naturalnie w ananasie, która wykazuje działanie proteolityczne, czyli wspiera trawienie białek.

Z kolei papaina to naturalny enzym należący do grupy proteaz, biorący udział w organizmie w licznych procesach trawienia białek o różnym pochodzeniu. Występuje naturalnie w papai, czyli „superowocu”, bogatym w likopen, beta-karoten, kwas elagowy, polifenole i właśnie papainę.

Trzecią naturalną substancją, która może wzmocnić działanie enzymów trawiących białka, jest kurkumina, która występuje w kłączu i korzeniu kurkumy. To naturalny antyoksydant, który chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. Ponadto wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, w tym pracę wątroby.


Wsparcie trawienia może być od teraz o wiele prostsze, dzięki polskiej marce Slavito.

Bromleina + Papaina to suplement diety w formie kapsułek zawierający enzymy trawiące białka, a także ekstrakt z kurkumy. Produkt został stworzony specjalnie dla osób, które chcą wzmocnić funkcjonowanie układu pokarmowego, a także wesprzeć procesy trawienne oraz prawidłową pracę wątroby.

 

Ważne:

Suplementy diety to sposób na uzupełnienie diety w niezbędne składniki odżywcze , jednak nie mogą one być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety i nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia oraz zdrowego trybu życia. Kluczowe jest, aby suplementację wprowadzać pod kontrolą specjalisty, takiego jak lekarz czy naturopata, który pomoże dostosować dawkowanie i rodzaj suplementu do indywidualnych potrzeb organizmu. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że suplementy będą bezpieczne i skuteczne, wspierając nasze zdrowie w sposób odpowiedzialny i przemyślany.