Zastanawiasz się, czym się różni suplement diety od leku? Dzisiaj przychodzimy z odpowiedzią i rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat. Polacy są w czołówce krajów, które najczęściej sięgają po leki i suplementy. Kiedy dokładnie i dlaczego warto sięgać po te specyfiki oraz w jakiej postaci występują?

Czym są leki i suplement diety? Jakie występują między nimi różnice?

Podstawowe pytanie, na które warto na początku poznać odpowiedź, to: czym różni się lek od suplementu diety? Definicja leku mówi, że jest on surowcem farmaceutycznym (lub mieszaniną surowców lub przetworów), przygotowanym w postaci nadającej się do bezpośredniego użycia w lecznictwie ludzi i zwierząt, a także w celu zapobiegania chorobom bądź ich rozpoznawania. Gdy bierzemy pod lupę suplementy diety, wiemy natomiast, że są środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będącym skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzanym do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie. Mogą stanowić odpowiedni dodatek do codziennych zrównoważonych posiłków. Nigdy jednak nie mogą one ich zastępować, o czym należy pamiętać.

Ciekawostką kto może sprzedawać suplementy diety, może okazać się fakt, że każdy. Jedynym zastrzeżeniem jest ówczesne legalne wprowadzenie ich na rynek i okazanie składu instytucjom sanitarnym. Jeśli więc zdecydujesz się na zakup online, najlepiej wybrać produkty z profesjonalnego sklepu. E-Remedium jest do Twojej dyspozycji!

Suplementowanie witamin i innych substancji odżywczych

Gdy mowa o suplementach diety, najczęściej sięgamy po witaminy A i C w okresie zwiększonego zachorowania jak jesień czy zima. Nic dziwnego, bowiem takie substancje mogą wesprzeć naszą odporność. Do równie popularnej witaminy należy D, która pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia oraz fosforu, utrzymanie mocnych i zdrowych kości oraz poprawia samopoczucie w miesiącach, które są ubogie w słońce. Osoby zmagające się z trudnością w koncentracji czy osłabieniem mogą wdrożyć w dietę suplementy z magnezem.

Ludzie często sięgają po suplementy diety dedykowane na konkretne problemy np. ze skórą, paznokciami, włosami czy wzrokiem. W ten sposób można podwyższyć poziom substancji w organizmie, które odpowiedzialne są za poprawne działanie gruczołów łojowych i regeneracji naskórka. Producenci suplementów diety na opakowaniach umieszczają zawartą w nich ilość konkretnych substancji zazwyczaj w międzynarodowej jednostce IU.

Suplementy diety zamiast leków

Nawet przed zastosowaniem suplementów diety należy skonsultować się z lekarzem i wykonać badania w celu zdiagnozowania niedoborów, które chcemy uzupełnić. Nieodpowiedzialne przyjmowanie substancji niezgodnie z zaleceniami producenta mogą wpłynąć na równie niebezpieczne nadmiary ich w organizmie.

Suplementy sklep to miejsce, gdzie można na spokojnie dokonać wyboru i świadomie podjąć suplementację witamin czy składników odżywczych. Niektóre z nich są w postaci kropel, kapsułek lub proszku. Przez to można je wprowadzić nawet do codziennych posiłków, ułatwiając ich przyjmowanie np. przez dzieci. Suplementy diety sklep E-Remedium prowadzony jest przez specjalistów, dlatego jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania, warto się z nami skontaktować.