Witamina K2MK7 pełni wiele kluczowych funkcji w naszym organizmie. Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi, odpowiada między innymi za wzmacnianie kości, a także ochronę serca. Większość z nas może jednak nie dostarczać wystarczającej ilości witaminy K2MK7 wraz z dietą. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym przedstawiamy najważniejsze informacje na temat witaminy K2MK7, w tym zalety przyjmowania jej w formie suplementu.

Witamina K2MK7 – właściwości oraz zastosowanie

Witamina K2MK7, znana również jako menachinon-7, jest formą witaminy K niezbędną dla prawidłowego krzepnięcia krwi oraz metabolizmu kości. Najczęstszą formą witaminy K, dostarczaną z jedzeniem, jest K1. Znaleźć ją można przede wszystkim w warzywach o zielonych liściach. K2 z kolei jest najczęściej spotykana w produktach pochodzenia zwierzęcego oraz takich, które uległy fermentacji. Witamina K2MK7 oddziałuje na nasze zdrowie, pomagając między innymi w regulacji poziomu wapnia w organizmie – pierwiastka mającego kluczowe znaczenie w kontekście zdrowia kości i serca.

Korzyści z zażywania witaminy K2MK7

Długotrwałe badania pokazują, że przyjmowanie witaminy K2MK7 oznacza wiele korzyści dla zdrowia. Warto wspomnieć chociażby o tym, że witamina ta:

  • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości,
  • wspiera aktywację osteokalcyny i białka MPG odpowiedzialnych za transport i wbudowywanie wapnia do kości,
  • przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Witamina K2MK7 w kroplach – cena preparatu

Rozsądnym wyborem dla wielu osób może być zakup witaminy K2MK7 jako suplementu diety. Takie preparaty posiada w ofercie między innymi sklep E-Remedium, polecający bezpieczne suplementy. Sklep oferuje klientom witaminę K2MK7 marki Slavito, dostępną w wygodnej do aplikowania formie kropli. Jest łatwo przyswajalna i szybko wchłaniana przez organizm. Ponadto, krople umożliwiają dokładne dozowanie, co pozwala dostosować dawkę do indywidualnych potrzeb. Witamina K2MK7, podobnie jak wszystkie produkty Slavito, to suplement diety produkowany w Polsce, o naturalnym składzie, wydajny i w korzystnej cenie.

Co jeszcze klienci znajdą w ofercie naszego sklepu internetowego? Dbamy o to, by zainteresowani mogli kupić u nas takie suplementy diety, które wpłyną pozytywnie na ich samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Zarówno witamina K2MK7, jak i inne preparaty z naszego sklepu, mogą być uzupełnieniem diety dla każdego. Szczególnie polecamy Slavito suplementy – w tym HelioVit, zawierający kompleks witamin A, D, E oraz omawianą tutaj K2MK7. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą – jest ona na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie u nas idealny suplement dla siebie. Proponujemy również zamówienia hurtowe; nasza oferta przeznaczona jest zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.